O nás

   Stafík není můj první pes. Psi mě provázejí mým životem již již více než 50 let. Jako děti jsme vyrůstaly s křížencem německého ovčáka, moje děti vyrůstaly s fenou boxera a nalezeným křížencem špice. Krátkou dobu jsme měli i jezevčíka. Později jsme si pořídili 2 německé ovčáky a
od roku 1989 do roku 2005 byli mými psími parťáky celkem 3 dobrmani.

Po našem stěhování z předměstí, kde jsme měli velkou zahradu, přišlo zjištění, že pro dobrmana je život ve vile v centru města bez zahrady jen s malým dvorkem dost smutný. Moji dobrmani ve svém pokročilém věku dokázali sice celý den ležet na gauči, ale co po jejich odchodu? Snažila jsem se najít plemeno, které  by se mnou vydrželo v práci, nepotřebuje ke svému životu velký prostor, má rádo lidi, je inteligentní, dokáže vzbudit respekt a dá se s ním chodit i na cvičák. Prostě ideálního psího společníka

První stafík přišel k nám domů v roce 2004, po úmrtí jednoho z mých dobrmanů Sidyho. Byl jím Jacob ze Smiřické zahrady od chovatele Jiřího Vávry.
Od té chvíle, co jsem si ho přivezla domů se vše u nás řídilo potřebami štěněte .
Věnovali jsme se intenzivně sportovní kynologii a velmi úspěšně jsme s Jackem složili tyto zkoušky: ZOP, ZPU1, BH, ZZO, Agility-MA1 a tímto se zároveň stal také Klubovým pracovním šampionem.
S Jackem jsem se začala účastnit i výstav a s každým dalším výstavním úspěchem jsem začala pomýšlet na pořízeni si dalšího stafíčka, který by se mohl také úspěšně prezentovat nejen u nás, ale i v zahraničí.   

   K pořízení dalšího člena naší rodiny jsem se rozhodla po smrti mého posledního dobrmana Badyho. Jedenácti týdenní holčičku jsme s Jacobem přivezli z polské chovatelské stanice Pullera, kde byla poslední volnou fenkou ze šesti štěňat a ačkoli jsem se na ní jela jen podívat,
odjela s námi malinká Era do svého nového domova ještě ten den,
prostě láska na první pohled :)

  

   Dne 26. 01. 2006 mi byla na základě uznání FCI zaregistrována mezinárodní chovatelská stanice pod názvem ,,Ambasador Sun", což je vzhledem k tomu, že moji psi vítali návštěvníky mého solárního studia, název přímo související s jejich každodenní činností.

Černá stafinka jménem Nova Era Pullera pochází ze spojení velmi úspěšného Jehtro Tull Daffodil Yelow a Doll Toy Pullery, dcery legendární polské feny ICh. Vanilly Fields Pullery
a fantastického anglického plemeníka Ch. Wyrefare Tony´s Choice a
Erinka se stala mojí 1. chovnou fenou, která dala vynikající základ mé chovatelské práci, která se pro mne stala zároveň velkým koníčkem .
V roce 2007 mi Erinka porodila svá 1. štěňátka a dnes je již legendární fenou v důchodovém věku, je mnohonásobnou praprapra babičkou velmi kvalitních a úspěšných odchovů.
 
Ve veteránských soutěžích zakončila v dobrém zdraví svoji výstavní kariéru titulem
EUROPEAN VETERAN WINNER 2014.
Z prvního vrhu zůstala jedna holčička Annya v naší domácnosti s maminkou a Jacobem.

Druhá holčička Alessia se odstěhovala ke Katce Koubové do Strakonic.

O rok později jsme se s Katkou dohodli na další spolupráci a odchovaly jsme společně 3 velmi úspěšné vrhy,
ze kterých vzešla i Juniorská Světová Vítězka 2012 Gretta Ambassador Sun.

V současné době vlastním v chovatelské stanici fantastickou fenku Lawstaff Approval at Ambassador Sun ,,Suny,,, která byla importována z Moskvy a je po skvělých anglických předcích.
Nyní žije v rodině Erbenových, kde se jí dostává té největší péče a lásky. Také tato fena se zapisuje do historie chovatelské stanice svými neskutečnými výsledky na výstavách u nás i v zahraničí.
Za skvělou prezentaci Suny velmi děkuji Vláďovi Erbenovi, který s ní sbírá úspěchy na mnoha prestižních soutěžích a to i ve Velké Británii, zemi původu těchto nádherných psů. Mimo jiné také v CZ získali titul TOP STAFF 2014 1. místo.

Suny mi ze spojení s vynikajícím anglickým plemeníkem Cragails Dancing Brave dala celkem 3 potomky, z nichž dva jedinci Easy a Tap Dancer ,,FRED,, zůstali v naší Ambassadorské rodině a svými nemalými kvalitami také přispívají k co nejlepším výsledkům naší chovatelské práce. Uskutečnila jsem spojení
Easy s I am Mr. Clyde Ambassador Sun, ze kterého opět zůstala v mé domácnosti nádherná Dazling Beauty ,,BIBI,,
Snad nejdelší spolupráci mám s Pavlem Markem, se kterým jsme společně uskutečnili již 5 vrhů na dvou fenách z odchovu Ambassador Sun.
Pavel s Xanterrou velice významně svou účastí na výstavách prezentují náš chov.
 V roce 2017 se úspěšně zhostili reprezentace České Republiky na ISM v Holandsku. V tomto roce se s fantastickými výsledky také prezentovali i na českých národních, klubových a mezinárodních výstavách a právem si zasloužili
1. místo v soutěži TOP STAFF 2017 SBTC CZ
Také Pavlovi náleží můj velký dík
y za vše !!!

Na poli vrcholového sportu naši chovatelskou stanici velmi úspěšně prezentuje tým
Pavel a Elke, kteří se psem Imperial Attila Ambassador Sun získali celou řadu prestižních ocenění a rekordů:
Klubový šampion sportu SBTC CZ,
Klubový šampion práce SBTC CZ,
CSA Champion 2017, 1. místo ve sportovním poháru SBTC CZ pro roky 2016, 2017, 1. místo Českomoravský pohár bull plemen 2017,
Best LBT 2015, 2016, 2017
Pavlovi a Elke samozřejmě také děkuji, velmi moc gratuluji a do budoucna přeji ještě mnoho dalších ohromných úspěchů !!!
jste BEST !!! :) :) :)Majitelům našich odchovů nabízíme kompletní chovatelský servis.
S většinou z nich jsem v kontaktu a někteří se stali mými blízkými přáteli.
V současné době s některými přáteli velice úzce spolupracuji v chovu i na poli výstavním.

Naše stafíčky nechováme v kotcích a ani naše štěňata
neprodáváme do kotcových chovů.
Všichni naši psi jsou plnohodnotnými členy rodiny ať již u mě, nebo u mých přátel, projevující nám bezmeznou věrnost a lásku, kterou jim také opětujeme.
Dnes si již život bez stafíčků neumíme nikdo z nás ani představit.
Svojí inteligencí a přátelskou povahou si získávají spoustu příznivců z řad našich, známých a přátel.

Renée, Lada a Ola

10. výročí Ambassador Sun
Díky všem přátelé !!! ♥

Eva, Lukáš a Ola

Ola

Klárka Vokatá

Vladimír Erben a Ola Lukášová

Nikol Králová

Týnka a Jirka Kondekovi